fbpx

Archive

Discord indirme | Discord Kullanmanız için 5 Önemli Neden | ServerKurma

Discord indirme ve Genel Ayarları Yapma

Genel olarak bu yazımızda nasıl discord indirme ve hesap açma işlemleri yapılır sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca Neden Discord Kullanmanız gerektiğini gösteren 5 önemli maddeyi de inceleyeceğiz.

discord indirme
discord indirme

Merhaba Arkadaşlar;

Sizlere bugün oyuncuların birbirleri ile sesli olarak görüşmede tercih ettikleri yeni bir sistemi tanıtacağım. Eğer sizde oyun aleminin içinde olan bir oyuncuysanız meşhur teamspeak 3 programını biliyorsunuzdur. Bugün tanıtacağım ve nasıl kurulacağını göstereceğim programda teamspeak 3 ün yeni nesil versiyonu diyebiliriz. Bu programın ismi Discord. İlk başlarda oda neymiş diyebilirsiniz ama bir kere görüp denedikten sonra tüm fikriniz değişecek.

Discord piyasaya çıktığında büyük bir yankı uyandırdı çünkü gerçekten uzun süredir aranan bir çok ihtiyacı karşılıyordu. Ayrıca discord tamamen ücretsiz ve ardı ardına bir çok güncelleme ile kendisini sürekli yenileyen ve iyileştiren bir sisteme sahip. Tasarımı da bir hayli ilgi çekici. Bir çok oyuncu şimdiden teamspeak 3 adreslerini kapatıp discord’a geçmeye başladılar. Bunun nedenlerini de yazımızda sizlerle paylaşacağım. ServerKurma Ekibi olarakta bizlerde discordu tercih ediyoruz.

Peki Nasıl Discord Server Kurarım ?

Yazımızın başında belirttiğim gibi discord ücretsiz bir uygulamadır. İsteyen herkes kendi serverını kurabilir ve istediği kişişlerle sesli olarak konuşabilir ve yazışabilirler. Bunları yapmanız için ilk önce discordu indirmelisiniz.

1- Windows için Discordu indir. İndirme Linki için Tıkla.

2-  Discorda Kayıt Ol. Kayıt Olmak için Tıkla.

discord hesap açma
discord hesap açma

Discord 45 MB civarı boyutu var bu yüzden indirmek biraz zaman alabilir. Discord indirme işlemi bittikten sonra hemen yükleme işlemlerine geçebiliriz. Yükleme işlemlerini beklemeden daha discordu indirirken kayıt olma işlemini de aradan çıkarabilirsiniz.

Discordu indirdik ve yükledikten sonra kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapalım. Discorda girince kendinize ait bir oda yani kanal açabilirsiniz. İlerleyen güncelerde Discorda oda açma gibi bir çok konuda anlatımları sitemizde bulabilirsiniz.

Neden Discord Kullanmalıyım ?

Bir çok kişi teamspeak 3 veya skype kullanmaya alıştıkları için onlara discord kullanmak zor gelebilir. Bu yüzden sıkça “abi ne gerek var ?” sorusu ile karşılaşabilirsiniz. Bizlerde sizler için neden discord kullanmanız gerektiğini gösteren nedenleri sıraladık.

1- Yeni nesil sesli görüşme ve yazışma sistemi

Yeni nesil kelimesine iyice odaklanalım. Discord oyuncu toplulukları için 2015 de kurulmuş yeni bir firma ve sistemleri son teknoloji olduğundan eski sistem teamspeak 3 ile performans olarak karşılaştırılamaz bile.

2- Çok daha net ses kalitesi bunun yanında yüksek ping veya paket kaybı yok denecek kadar az

Evet discordun ses kalitesi tamaman farklı bir seviyede. İlk kulanan kişilerin hemen fark edecekleri en büyük discordun özelliklerinden biri ses kalitesi muhteşem. Ses kalitesinin iyi olmasının yanında teamspeak 3 de karşılaştığımız yüksek pingler paket kayıpları ses bozulmalarını discorda göremezsiniz. Bu yüzden kaliteli sesli görüşme yapmak istiyorsanız discord sizin adresiniz.

3- Sürekli gelen güncellemeler

discord server kurma
discord server kurma

Yazımızın başında da berlittiğimiz gibi discord sürekli güncelleme ve iyileştirme alan bir yazılım. Bu ne demek derseniz şöyle bir açıklama yapalım. Yeni teknolojiler ile Oyun dünyası sürekli gelişiyor dimi ? Peki bu gelişmelere ayak uydurmak içinde kullandığınız sisteminde onun gibi güncel olması gerekir. Evet işte discord bunu yapıyor. Piyasada yeni sistemleri kendi yazılımlarını ekliyorlar böylece hiç bir yenilikten geri kalmıyorsunuz.

4- Kullanımı çok kolay

Hemen discord hesap açabilir bir yandan da uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı yükleyip kendi discord serverınızı kurmanız da toplamda maksimum 10 dakika alır. İşte bu kadar kolay.

5- Güvenlik

Discord sizin güvenliğinize önem veriyor bu yüzden IP bilgileriniz hiç bir kimse tarafından görüntülenemiyor. Hacklenme yada bilgilerinizi çaldırma gibi bir durumla karşılanma riskini minimum seviyeye indiriyor.

Discordu hemen indirip denemenizi tavsiye ederim. İlk başlarda biraz farklı gelebilir ama onun kalitesine alışdığınızda bir daha arkanıza bakmayacaksınız.

Discordu Kullanmaya Başladınız mı ? Discordu Kullanıyormuydunuz ? Discord ile ilgili bir problem ile mi karşılaştınız ?

Bizlere Yorum ile cevap verebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum 🙂