fbpx

Sunulan Hizmetlerin ve Ürünlerin Detayları

1 - Oyun Server Hizmetleri

1A – Limitsiz Disk Kullanımı

Oyun serverlarında disk kapasitesi çoğunlukla uygulanmamaktadır. Verilen oyun hizmetlerinde disk kullanımı fiyatlara dahil edilmemektedir. Disk boyutları çok fazla olduğu için kullanıcılar kendi yedeklerini almakla sorumludurlar

Tüm sunucu kaynaklarını periyodik olarak kontrol ediyor ve 50 GB üzerindeki disk kullanımlarını öncelikli olarak inceliyoruz. Kural dışı uygulamalar için kullanıcılarımızı bilgilendirerek olumsuz koşulları ortadan kaldırmalarını rica ediyoruz.

1B – Limitsiz Trafik Kullanımı

Oyun serverlarında trafik kullanımı Bandwith kullanımı olarak hesaplanmaktadır. Ortalama server için ayrılan Bandwith kullanım kota limiti 5TB’dır. Üzeri aşımlarda faturaya ek tutar yansıtılabilinir veya aşırı kullanımında kullanıcının hizmeti askıya alınabilir.

 

1C – Limitsiz CPU Kullanımı

Tüm oyun serverlarında CPU limiti yoktur. 1 CPU değerini panelinizden %100 olarak yansımaktadır. eğer serverınız 2 çekirdek kullanıyorsa değeri %200 bile görebilirsiniz. Bunun anlamı 2 çekirdek kullanımıdır.

CPU’larda bir limit söz konusu asla değğildir. Eğer cpu taraflı sorun yaşadığınızı ve yetmediğini düşündüğünüz durumlar profesyonel donanıma yükseltebilirsiniz. Profesyonel donanımlarda CPU modelleri son piyasaya çıkan ürünler tercih edilmektedir ve performans olarak 10 kata yakın görülmektedir.

1D – RAM Kullanımı

Oyun serverları genellikle RAM limiti ile gelmektedir. Müşteri sipariş kısmında seçtiği ram miktarı oyun panellerinde kullanılmak üzere tanımlanır. Ram miktarının anlık kullanımı oyun panellinin altında gösterilmektedir.

Oyun serverları türüne ve oyuna göre değişik ram kullanımı gösterebilir. Oyun Panelinizin alt kısmında anlık olarak ram değerini takip edebilir yetmediği durumlarda ram miktarını yükseltebilirsiniz.

Hangi oyun Serverının ne kadar Ram miktarı kullandığını veya kaç RAM yeterlidir sorusuna örnek ile cevap verelim:

Örnek olarak Rust server için (Hayatta kalma oyunudur ve içerisinde inşaat yapma barındırır):

Mesela 1 ay boyunca server’a hiç Wipe atmazssınız  (yani içindeki objeleri binaları vs silmeme durumu) serverın her yerinde inşaatlar itemler objeler dolar. Bu objelerin miktarı sürekli artar. Bunların hepsi RAM kullanır. veyahut harita bildiğiniz gibi 2000’lik bir harita da örnek 500mb ram yerken 4000-5000 binlik bir harita 2GB RAM kullanır. Yani harita seçiminiz RAM kullanımınızı etkiler. Büyük harita Fazla RAM ister. (Değerler sistemi anlatmak için örnek olarak verilmiştir.)

Çimli haritalar nasıl oyuncuların oyun için aldığı FPS değerini düşürürse ve oyuncunun bilgisayarının RAM kullanım değerini artırırsa aynı şekilde serverınızın haritası çimli ise oda  serverın RAM kullanım değerini artırır. Yani herşey RAM kullanımına bakar ve bir çok şey bunu etkiler.

O yüzden 100 kişi için RAM miktarı şu kullanır demek yanlış olur ve sizi mağdur eder. O yüzden sistemimizde RAM kullanımınız paneliniz de anlık olarak gözükür. Yetmediği zaman bunu panelinizden görebilir duruma göre RAM miktarını artırabilirsiniz.

1F – Oyuncu Sayı Limiti

Bazı oyun serverlarında kişi (Slot) limiti vardır. Bu limit servera giren oyuncularının sayı limitidir. Kesin olarak sadece bu hakkı oyun serverlarına sağlar. Açıklamak gerekirse

Oyun serverı 100 kişilik ise o server 100 kişi giriş hakkı bulunmaktadır. Yani 100 kişiyi anlık olarak serverda sorunsuz şekilde oynatma garantisi yoktur. Bu cümleyi de açıklayalım:

Oyun serverları CPU ve RAM miktarına göre performans verir. Yani 3GB’lık RAM limiti olan bir server yapılan ayarlar ile 100 kişi oyuncuyuda kaldırabilir veya yapılan ayarlar ile 10 kişiyi bile serverda oynatmayabilir. RAM kullanım durumlarını yukarıda açıkladık. Özetle Eğer server 3GB lık RAM değeri varken bu RAM i içerisinde yüklediğiniz Plugin Mod veya Scriptler (Server Yapısı) tamamını kullanabilir ve oyuncu oynatacak RAM bırakmayabilir. Bu yüzden serverınızın RAM kullanım miktarını serverı satın aldıktan sonra panelinizden görebilir yetmediği durumda artırabilirsiniz.

1G – Oyun Server Özellikleri ve Satış Sayfaları

Oyun serverları sürekli olarak güncellemeler ile değişiklik yapılan yazılımlardır. Bu durumdan doğacak olan yazılım uyuşmazlığı veya sitemizde belirtilen değerlerin ve özelliklerin uyuşmazsızlığından doğacak sorunlardan  firmamız sorumlu değildir.

Örnek olarak:

Oyun serverı bilgisayara yüklenen bir program ile oyun serverının ayarı uzaktan erişimi gibi bir çok ayar yapılmasına izin verirken bir yeni gelen güncelleme ile artık o program çalışmayabilir. (veya program artık düzgün çalışmıyor veya güncellenmediyse) Bu durumda firmamız teknik destek verme veya mağduriyeti giderme gibi sorumlulukları yoktur.

O program ve yazlım sitemizde hala bilgisi geçebilir. Bu yüzden sitemizde bulunan ve belirtilen her yazılım ömür boyu çalışma garantisi asla yoktur. Bu tür programları kullanmayı düşünen müşterilerin satın almadan önce özellikle bu tür yazılımların durumunu sormaları ve teyit etmeleri gerekmektedir.

1H – Oyun Paneli

Oyun serverları sürekli olarak güncellemeler ile değişiklik yapılan yazılımlardır. Bu durumdan elbette oyun panelide etkilenmektedir. Firmamız kullandığı oyun panelini müşterinin en rahat ve kolay kullanım yapabileceği bir oyun paneli seçmekle sorumludur.

Oyun panelinde değişiklik yapma durumunda firma oyuncuların tüm yedeklerini almakla sorumludur.

Oyun panelleri değişebildiği için müşteriler sipariş vermeden önce eğer illa kullanmak istedikleri bir panel varsa bunu bildirmeleri gerekmektedirler. Çünkü oyun paneli seçeneği sipariş verildikten sonra asla değiştirilemez.

Eski Youtube , Bloglar ve Twitch yayınlarında gösterilen panellerimiz eski panel olma ihtimalleri vardır. Bu yüzden sipariş vermeden önce illa yayında gördükleri paneli kullanmak istiyorsanız bunu satın almadan önce bildirmelisiniz. Çünkü oyun paneli seçeneği sipariş verildikten sonra asla değiştirilemez.

Firma olarak panel taraflı doğacak hatalarda iade yapmamaktayız.

Panel taraflı olacak hatalar firmamız tarafından en kısa sürede düzeltilmektedir.

Panel taraflı olacak bir veri kaybı firmamız sorumlu tutulmamaktadır çünkü yedek alma müşteri sorumluluğundadır.

Panel şifreleri kullanıcı kendisi korumakla yükümlüdür. Hesap çaldırma veya şifre problemlerinde firmamız sorumlu tutulamaz. Tavsiyemiz 2Fa ektin etmenizdir.

2- Oyun Server Hizmetleri - VDS Gaming Özel Kurulum

2A – Özel Kurulum

Serverlar 7/24 tesilm edilmektedir. Yani istediğiniz saat sipariş verebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz saat sabahın 02.00 de olabilir fark etmez. Ödemeniz onaylanınca Özel kurulum işleminiz sıraya alınır. Sistemin yoğunluğuna teslim süresi uzayabilir veya kısalabilir. 7/24 teslim vardır. Eğer siparişiniz sabahın 3’de bile teslim edilebilir. Unutmamak gereklidir süreler yoğunluğa göre değişir. Azami süre 72 Saattir.

2B – Özel Yazılım

Serverlar uzak masaüstü Windows olarak sizlere verilir. İçerisinde serverı başlatma ve güncelleme scriptleri(varsa) yani yazılımları ile teslim edilir. Server teslime edildikten sonra tüm ayarlar müşteriye aittir. Serverkurma sadece oyun dosyalarını indirme, güncelleme ve başlatma yazılımını/scriptlerini sağlamakla sorumludur. Ayarlar ve işlemler (Serverı başlatma güncelleme vs ) kullanıcıya aittir.

 

2C – CPU Modeli

Gaming VDS ‘lerde verilen CPU modelleri stoğa göre değişmektedir. Genel olarak kullandığımız ve stoğumuzda olan işlemci Ghz Değerleri : 2.40Ghz – 4.0Ghz Arasındadır.

Eğer Özel kurulum Oyun serverı siparişi verirseniz stokta olan işlemci modellerinden uygun olan teslim edilecektir. 4.0Ghz gelmesi garanti değildir.  Stok durumuna göre 2.40Ghz’de gelebilir 3.50Ghz’de gelebilir.

Ürün geldikten sonra CPU Ghz değerini veya modelini beğenmedim vs gibi herhangi bir istek ve bahaneyle sunucu değiştirilemez veya iade edilemez.

2D – Disk Boyutu

Serverlar uzak masaüstü Windows olduğu için işletim sistemi belli bir yer kaplar bunu hariç tutarak size disk boyutu belirtilir.

 

2F – Koşullar

Sitemizde bulunan Oyun serverları için olan koşuların aynısı geçerlidir.

Ayrıca VDS’lerde istediğiniz oyun serverı olarak kullanabilirsiniz. Ama aşırı sistemi zorlayacak yazılımlar ve Zararlı yazılımlar tespitinde hizmetiniz askıya alınır veya iptal edilir. İade söz konusu olamaz.

 

3A – Hat Kullanımı

Sitemizde bulunan Oyun serverları – VDS Oyun Serverları veya VDS üzerinde Açık Oyun sunucuları için anlık Sending/Upload/Gönderme olarak bilinen internet kullanım hakkı 10mb/sn ile 20mb/sn’dir.

Bunun üzerine çıkılması durumunda müşteriye bilgi verilir ve hat kullanım değelerini normal değerleri çekmesi için uyarılır. Eğer hattını yükseltmek isterse:   + Ekstra 10-20mb/sn pkaetini 300TL + KDV ‘ye sitemizden satın alabilir. Bu sayede hat kullanım değeri : 30-40mb/sn olarak yükseltilir.

GTA 5 FiveM için +10mb/sn bu değerler daha fazladır. Yani Fivem Serverları için limit 20-30mb/sn’dir Ekstra paket değeri alınırsa 40-60mb/sn olarak yükseltilir.

Müşteri ısrarlar fazla hat kullanmaya devam eder ve ekstra hat almazsa firma hizmetlerini askıya alma hakkına sahiptir. Tüm müşteriler bu koşulları okumakla mükelleftir ve okuyup kabul etmiş sayılmaktadır.

 

 

3 - Hosting Planları

3A – Limitsiz Disk Kullanımı

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

Mevcut sistem kaynakları imkan verdiği ölçüde disk kullanımlarınızı sınırlamıyor veya sitenizin otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak askıya alınmasını istemiyoruz. Bu bağlamda hosting alanınızı sunucunun toplam kullanılabilir disk kapasitesi dahilinde ve genel kullanım koşullarında belirtildiği üzere iyi niyetli kullanım esasına dayalı olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tüm sunucu kaynaklarını periyodik olarak kontrol ediyor ve 5 GB üzerindeki disk kullanımlarını öncelikli olarak inceliyoruz. Kural dışı uygulamalar için kullanıcılarımızı bilgilendirerek olumsuz koşulları ortadan kaldırmalarını rica ediyoruz.

3B – Limitsiz Trafik Kullanımı

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

Trafiğinizi kısıtlayarak sitenizin en yoğun olduğu zamanlarda beklenmedik şekilde otomasyon sistemi tarafından askıya alınmasını istemiyoruz. Bu bağlamda toplam trafik kaynakları imkan verdiği ölçüde ve genel kullanım koşullarında belirtildiği üzere iyi niyetli kullanım esasına dayalı olarak site trafiğinizdeki anlık artışlar için herhangi bir kısıtlama yapmıyoruz. Trafik artışlarının süreklilik arz ettiği durumlarda ise kullanıcılarımızı ek trafik kaynaklarına, CDN kullanımına veya artan site ihtiyaçlarına daha verimli biçimde cevap verebilecek olan diğer paketlere yönlendiriyoruz.

İyi niyetli kullanım esaslarını aşan web siteleri için herhangi bir ek faturalandırma işlemi uygulamıyoruz ancak teknik ekibimiz diğer kullanıcılarımızın kesintisiz olarak site yayınlarına devam edebilmeleri için bu tür web sitelerinin bağlantı hızlarında veya CPU tüketimlerinde geçici düzenlemeler yapabilir.

 

3C – Limitsiz Site Barındırma

Tüm bayi paketleri için maksimum CPU tüketim oranı %20’dir. Site başına kaynak tüketimi toplam sunucu kaynaklarının %1’ini geçemez.

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

 

3D – Yedekleme

Yedeklemeler manuel olarak müşteri tarafından alınması gereklidir.

3F – E-Posta Kotası

Her bir e-posta hesabı için maksimum posta kutusu boyutu 250 MB’dır.

4- VDS/VPS/Dedicated Server Planları

4A – Yüklenen Programlar

Serverlarınıza yüklenen ve başka kişi/kişiler veya kurumlara yapılacak zararlı eylemlerde hizmetleriniz durdurulur.

4B – Hat Kapasitesi

Network alt yapımız 20Gbps’dir. Sunucularımıza 1Gbps Port Hızı verilmektedir.

4C – Limitsiz Trafik Kullanımı

Trafik limitleri aşımında ek fatura çıkartılır. Eğer aşırı bir kullanım varsa bunu önlemek adına geçici olarak hizmet askıya alınır.

 

Tüm VDS Planlarında Trafik limiti bulunmaktadır. Trafik limiti 3TB olarak ayarlanmıştır. Her 2TB geçme ücreti müşteriye yansıtılacaktır. +1TB ücreti 50TL+KDV Olarak Hesaplanır. Ek olarak GB verilmemektedir. Artışlar 1TB olarak yapılmaktadır.

4F – Gaming VDS Genel Başlıklar

Windows ve Linux game server teslim süreleri değişkendir. Tahmini bir süre verilmemektedir.

Gaming serverlar oyun serverının başlatma scripti ile verilmektedir.

Diğer server ayarlarının hepsi müşteriye aittir firma olarak oyun ayarları yapmamaktayız. (Ücretli destek alınabilir)

5- Maddeler

Yukarıdaki maddelerin değişikliği dilediğimiz zaman ve bildirimde bulunmadan yapabiliriz ve bu sayfaya erişimi değiştirebilir yada kaldırabiliriz.

Bu sitede yer alan serverkurma.com hakkındaki bilgiler gerekli görüldüğü hallerde site ve/veya firma yönetimi tarafından değiştirilebilir veya güncellenebilir.

Sipariş veren ve hizmet alan tüm müşteriler bu yazıları okumakla yükümlüdürler.

Hizmet alan tüm müşteriler bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.