fbpx

Sözleşmeler

Kullanıcı Hizmet Sözleşmesi

1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Serverkurma.com (SERVERKURMA olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında SERVERKURMA ‘a ait olan https://www.SERVERKURMA.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında SERVERKURMA’a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

2.3: SERVERKURMA, kayıt, satın alma veya benzer işlemler sırasında; bildirimlerde bulunmak, bülten göndermek veya hesap onayı gibi güvenlik protokollerini uygulamak için e-posta, cep telefonu vb. iletişim bilgilerinin paylaşılmasını zorunlu kılabilir ve bu bilgilerin doğrulama kodu gibi yöntemlerle onaylanmasını talep edebilir, hizmetlerin kullanılabilmesi için bu onay süreçlerini zorunlu tutabilir.

2.4: SERVERKURMA kullanıcının kayıt sırasında paylaşmış olduğu iletişim bilgilerini kullanarak, sahip olduğu hizmetlerle ilgili bildirimler veya bültenler gönderebilir.

3- Sorumluluklar
3.1: SERVERKURMA, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile SERVERKURMA ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler SERVERKURMA tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde SERVERKURMA tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken SERVERKURMA tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli yada ücretsiz ve/veya sınırlı yada sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan SERVERKURMA ‘a herhangi bir kusur iletilemez. SERVERKURMA sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. SERVERKURMA kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya SERVERKURMA un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. SERVERKURMA hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: SERVERKURMA, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin içeriklerinden, bu içeriklerin hatalı / kötü niyetli kullanımından ayrıca gönderilip alınan e-posta verilerinden doğabilecek maddi veya manevi zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Tüm verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. SERVERKURMA, hizmetlerinde meydana gelebilecek olan kesinti veya veri kaybı gibi durumlar halinde oluşabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

3.9: SERVERKURMA, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain adının sahibi müşteridir. SERVERKURMA bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10: SERVERKURMA’un vermiş olduğu hizmetler karşılığında sorumluğu; alınan hizmetin aylık bedeli kadardır. Müşteri hizmetlerinde oluşabilecek her türlü aksaklık sorun ve ziyanlarda tazmin talebi hizmetin aylık bedelini geçemez.

3.11: SERVERKURMA, müşteriye ait hizmetlerin düzenli tutulması için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yaşanabilecek sorunlardan dolayı müşterinin uğrayacağı veri kayıplarından sorumlu tutulamaz, müşteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

3.12: SERVERKURMA, süresi dolmuş alan adı, hosting, veya diğer sunduğu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Süresi dolmuş veya ödemesi sağlanmamış hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydı tutma yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3.13: SERVERKURMA, Alan adı Tescil hizmetlerinde birebir olarak ICANN ve alan adı ana üreticisi pozisyonunda yer alan REGISTRAR şirketlerin şartlarına uymaktadır. Bu konuda tüm sorumluluklar ve süreçler REGISTRAR şirketlerin şartları olarak geçerlidir. Alan adlarının tescil süreçleri yazılım sistemleri tarafından yönetilir, bu yazılımlar SERVERKURMA ve Registrar şirketler üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışma sırasında yaşanabilecek arıza veya erişim sorunlarından dolayı tescil, güncelleme, düzenleme, değişiklik, silme gibi süreçlerde yaşanabilecek hatalarda Müşteri tüm sürecin kontrolünden sorumludur.

3.14: SERVERKURMA, Alan adı Tescil Hizmetlerinde, whois bilgisi değiştirme ve doğruluğunun sorumluluğu, alan adı tescil şifresi sorumluluğu, transfer kilidi sorumluluğu müşteriye aittir.

3.15: SERVERKURMA, Alan adı Tescil Hizmetlerinde sağlama şartlarını ve fiyatlarını bilgi vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Bu düzenleme yıllık ödeme yapılan alan adlarının servis yenilenmesi sürecinden sonra yürütülüğe girecek olup servis yenilenmesi sırasında güncel fiyat ve şartlar açık ve eksiksiz olarak belirtilmektedir. Müşteri yenileme yapmak istemez ise veya yenilemeyi farklı bir şirket üzerinden yapmak isterse bu durumda Registrar şirketlerin ve Icann’ın koymuş olduğu kurallar çerçevesinde işlem yapma hakkına sahiptir.

3.16: SERVERKURMA, Alan adı hizmetlerinde yenileme süreçlerini zamanında gerçekleştirmeyen müşteriler için alan adlarını süre bitimi itibari ile askıya almaktadır. Bu askı süreci alan adının üreticisinin belirlediği zamana göre değişir. Bu süre zarfında alan adını satın alan ana müşteri yıllık yenileme bedelini ödeyerek alan adını yenileyebilir ve tekrar geri alarak kullanım hakkını kazanabilir. Alan adı bu süre içerisinde yenilenmediği durumlarda alan adı REDEMPTATION PERIOD’a düşecektir. Bu süreçte alan adının hakkı artık müşteriden çıkmış ve bizim şirketimizin ve registrar şirketin insiyatifine bırakılmıştır. Bu süreçte alan adını SERVERKURMA veya Registrar farklı bir şirkete satma hakkına sahiptir. Redemptation period sürecinde alan adını tekrardan almak isteyen eski müşteri veya yeni almak isteyen yeni müşteri değeri alan adı üreticisine göre değişmekle birlikte ortalama 100 USD olan ceza ücretini ödeyerek geri alabilir. Redemptation period sonrasında alınmayan alan adlarında artık süreç Registrar’ın insiyatifine geçmekte olup bu süreç sonrasında alan adının SERVERKURMA üzerinden geri alınması mümkün olmamaktadır.

3.17: SERVERKURMA, Alan adı hizmetleri satılan bir ürün değildir. Aksine ücreti ödendiği süre boyunca kullanım hakkı alınan bir hizmet şeklidir. Bu nedenle alan adının bitiş süreleri içerisinde ücretinin ödenmemesi durumunda bu hak başka bir kişiye geçebilir.

4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından SERVERKURMA a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (Ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: SERVERKURMA önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret sipariş tarihindeki Garanti bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret kati sipariş tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya SERVERKURMA ‘a elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda SERVERKURMA vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: SERVERKURMA, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6- Askıya Alınma
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı SERVERKURMA, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7- Fesih
7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, SERVERKURMA hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir veya,

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder veya,

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir veya,

7.4: Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve Bilgi Adresleri
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: SERVERKURMA sözleşme süresi içinde müşteri’ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda SERVERKURMA kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %7 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için SERVERKURMA ‘un dava yada icra takibi açması halinde de aylık %7 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50’si kadar cezai şart, %10’u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde SERVERKURMA ‘un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında SERVERKURMA ‘a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). SERVERKURMA gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Istanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

11. Sözleşmede geçen “oyun paneli” ibaresi oyun serverlarının yönetiminde kullanılan web tabanlı özel yazılımın kullanıcılar tarafından kolay anlaşılabilmesi için kullanılan bir kelimedir. Bu özel yazılım tamamen açık kaynak bir koddur ve gerekli özelleştirmeler yapılarak firma tarafından kullanılmaktadır. Firma olarak yazılımdan doğabilecek herhangi bir teknik sorun ve sorunlardan firma sorumlu değildir. Sözleşmede geçen tüm “oyun paneli” ibareleri bu yazılımı temsil etmektedir.

Hizmet Kullanım Koşulları Sözleşmesi

Bu kullanım sözleşmesi https://serverkurma.com internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan Serverkurma’dan hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri veya hesap sahibi olarak anılacaktır) arasında https://serverkurma.com sitesi üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımı ve satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Tüm müşteriler 7 gün 24 saat açık olan internet sitemizden tüm sözleşmeleri okuyabilir.

Kişisel Verilerin Korunması

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi uyarınca firmamız; 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca; ‘veri işleyen’ sıfatını haiz olup; bu kapsamda faaliyetlerimizin yerine getirilmesi ve hizmetlerimizden yararlanmanız sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir aydınlatma yükümlülüğü, açık rıza alma yükümlülüğü veya ilgili kişi veya Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nu herhangi bir veri ihlali ile ilgili bildirimde bulunma yükümlülüğü tarafınıza aittir.

 

Herhangi bir veri ihlalinin ortaya çıkması, yazılım veya websitenizin silinmesi durumunda ortaya çıkabilecek her türlü kişisel veri ihlaline ilişkin bildirim yükümlülüğü tarafınıza aittir. Bu hükme rağmen, tarafımıza uygulanacak herhangi bir tazminat, idari ceza veya ödemek durumunda olduğumuz her ne sıfatta olursa olsun sair bedellerin tarafınıza rücu edileceğini kabul etmektesiniz.

1. Hosting Genel Kullanım Koşulları

Tüm paketlerimiz için Kullanıcı Sözleşmesi haricinde aşağıda yer alan kullanım maddeleri geçerlidir.

 1. Tüm paketlerimiz için hesap başına e-posta kotası 250 MB’dir. E-Posta gönderim limiti 150 Adet / Saat’ e kadardır. ServerKurma saatlik gönderimlerde değişikliğe gidebilir.
 2. Paketler dosya paylaşımı, veri deposu, yedekleme gibi web hosting kavramına aykırı düşecek amaçlar için kullanılamaz.
 3. Paketler toplu / spam e-posta gönderimleri için kullanılamaz. ServerKurma gerekli gördüğünde saatlik gönderimlerde kısıtlamaya gidebilir.
 4. Müşteri sahip olduğu hizmetlerinin verileri kendi yedeklemekle yükümlüdür. Olası yaşanabilecek Harddisk bozulması, Donanımsal arıza veya yazılımsal hatalardan dolayı veri kayıplarından  firmamız sorumlu tutulamaz.
 5. Ücretsiz site taşıma hizmeti için %100 taşıma garantisi verilememektedir.
 6. Sınırsız özellikler iyi niyetli kullanım esasına dayanmaktadır. Buradaki amaç müşterilerimizin herhangi bir limite takılmadan iyi niyet çerçevesinde paketlerini kullanmalarıdır. Paketlerde bu esasa bağlı CPU limiti uygulaması mevcuttur. İyi niyet aylık trafik kullanım kontrol noktası 50GB’dır.
 7. Paketlerimizde aksi belirtilmedikçe CPU kullanım limiti bir işlemci çekirdeğinin %25’i kadardır. Belirli paketlerde bu oran %50’ye kadar çıkabilmektedir.
 8. ServerKurma .com belli aralıklarla kaynak kullanımını (CPU, dosya adedi / boyutu, MySQL, MSSQL, Trafik, Disk kullanımı vb.) takip edebilir ve müşteriden kaynaklarını düşürmesini isteyebilir. Paket limitlerinin veya iyi niyetli kullanım esaslarının aşıldığı durumlarda sistem otomatik olarak limitleme, durdurma, özel bir sayfaya yönlendirme veya sınırlandırma işlemi gerçekleştirebilir.
 9. ServerKurma , kaynak kullanımlarına veya sunucu performansı gibi kriterlere bağlı olmaksızın gerekli gördüğünde kullanıcıya haber vermeden aktif paketler için; IP, sunucu ve altyapı değişikliği yapabilir.
 10. ServerKurma .com’un neden göstermeksizin her zaman hizmeti sonlandırma hakkı vardır.
 11. ServerKurma , hosting paketlerinde ve bu paketleri etkileyen maddelerde ve tüm diğer unsurlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

1A - Kullanımına İzin Verilmeyen İçerikler

Aşağıda sıralanan sitelerin / içeriklerin sunucularımızda barındırılmasına izin verilmemektedir

 • Toplist Siteleri
 • IRC Scriptleri / Botlar
 • IRCD (IRC Sunucuları)
 • Proxy Scriptleri / Anonimleştiriciler
 • Resim Scriptleri (Photobucket veya Tinypic gibi)
 • Otomatik Sörf / PTC / PTS / PPC Siteleri
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları / Scriptleri / Uygulamaları
 • E-Posta Bombalayıcılar / Spam Scriptleri
 • Banner Dönüşüm Ağları (Ticari banner dönüşüm siteleri)
 • Dosya Yükleme / Mirror Scriptleri (Rapidshare, Hotfile gibi)
 • Ticari Ses / Radyo yayını yapan siteler
 • Haciz / Banka borç senetleri
 • Yüksek faiz programları (HYIP) veya ilişkili siteler
 • Yatırım siteleri (FOREX, E-altın borsası, İkinci Hayat/Linden Borsası, Ponzi, MLM / Saadet Zinciri)
 • Devlet tarafından kontrol edilen maddelerin satışı için gerekli izinlerin bulunmaması
 • Yüksek faizli bankacılık programları
 • Loto / Kumar Siteleri
 • MUDs / RPGs / PBBGs
 • Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar
 • Yasadışı aktiviteleri teşvik eden siteler
 • Warez / korsan / yasa dışı içerikleri dağıtan veya bağlantı veren forumlar veya diğer internet siteleri
 • Banka borç senetleri ve bu senetlerin takas programları
 • Sahte Siteler (aa419.org & escrow-fraud.com adreslerinde belirtilenler dahil ancak kısıtlamayan şekilde)
 • Mailer Pro
 • Butona tıklayarak mail gönderme yazılımları
 • Canlı spor müsabakalarının yayınlanması (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vb.)
 • Otomatik arkadaşa gönder yazılımları
 • Anonim veya toplu SMS gönderme uygulamaları
 • Bitcoin Madencileri
 • PayDay Borç siteleri (PayDay borçları veya borç ortaklıkları ile ilgili programlar)
 • Çocuk pornografisi
  Çocuklara ve yaşı küçüklere potansiyel olarak zarar verebilecek çocuk pornografisi dahil diğer tüm içerikler kesinlikle yasaktır. Çocuk pornografisi veya bağlantılarını içeren herhangi bir web sitesinin, bildirim olmaksızın derhal yayını durdurulacaktır.

1B - Hesap Açılışı

Bize yapılan ödemenizden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir sahtekarlık tespit edilmediği taktirde hesabınız aktif edilecektir. Bize çalışır bir e-posta adresi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya size ulaşmamız gerektiğinde hesap açılışında sizinle olan iletişimimizi bu e-posta vasıtası ile yapacağız.

Her zaman güncel ve açık olacak bir e-posta hesabı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi için gerekli değişikliklerin yapılması adına müşteri temsilcimiz ile irtibat kurmanız gerekir. 3D Secure ile yapılmamış kredi kartı ödemeleri için müşteri temsilcileri kullanılan kredi kartına bağlı devlet tarafından kimlik tespitini sağlamak adına kimlik bilgisi talep edebilir, bu durumda kimlik taratılarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirmezseniz siparişinizin hileli olduğu düşünülebilir ve iptal edilebilir.

1C - Teknik Destek

Standart destek politikamıza telefon ile destek dahil değildir. Telefon desteği almak isteyen müşterilerimiz bu hizmete ilişkin eklentiyi satın almak durumundalardır.
Destek işlemleri sitemizde bulunan  Destek Talebi  üzerinden yürütülmektedir. Bunun haricindeki kanallardan (E-posta, halka açık siteler, anlık mesajlaşma sistemleri vb.) tarafımıza iletilen destek mesajlarından firmamız sorumlu tutulamaz.

Bir hesap ile alakalı destek istemini sadece o hesabın alımını gerçekleştirmiş olan kişi yapabilir. 3. Şahıslar vasıtası ile destek talebi iletilemez veya açılamaz. Açılan talepler dikkate alınmaz.

Destek masasına hesap sahibi tarafından gönderilen her işlem sorgusuz yapılmaktadır. Bundan ötürü herhangi bir yol ile sistem giriş bilgilerini 3. Şahısların eline geçen kullanıcıların göreceği zarardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Teknik desteğin kapsamı verilen alt yapı hizmeti ile sınırlıdır. Bu alt yapı hizmetinin kapsamı, kullanılan sunucunun donanımı, üzerinde çalışan işletim sistemi ve kontrol paneli yazılımı, buna bağlı ana servisler (Web sunucu, Mail sunucu, FTP Sunucu vb.) ve sunucunun ağ erişimidir. Firmamızdan satın alınan hizmetin üzerine kurulacak olan yazılım, script gibi sistemlerin teknik desteği hizmet kapsamımız dışındadır.

1D - Uptime Garantisi

Hizmetlerimizin sürekliliği için tahmini Uptime (açık kalma) süresi %98.8 olarak belirlenmiştir. Bu değer mücbir sebeplerden, internet erişimini sağlayan ana firmalardan, sunucu arızalarından veya müşteri hatalarından kaynaklı arızalardan ve planlı bakım çalışmaları dışında kalan süre boyunca ki oranı belirtir.

1E - Fiyat Değişimi

Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmayacaktır. ServerKurma.com listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez. Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez.

1F - Değişiklikler

ServerKurma.com sözleşme maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir. Bunun dışında mail veya başka bir iletişim kanalından yapılan değişiklikler bildirilmemektedir.

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Istanbul Mahkemeleri yetkilidir.

1G - Genel Maddler

1. Kullanılan hizmet neticesinde para iadesi talep edilemez. Kullandığınız hizmetlerin türüne göre aşağıdan iade koşullarını okuyabilirsiniz.

2. Serverkurma.com yetkililerinin haberi olmadan kesinlikle sunucu devredilemez, kiralanan sunucular 2. ve ya 3. şahıs kişiler ile takas edilip ve(veya) satılma gibi işlemlerde bulunulamaz. Aksi halde hizmet sözleşmeniz tek taraflı olarak feshedilir.

3. Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde temel alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız, eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

4. Sunucu kiralama hizmetinden yararlanacak olan müşteriler, yeni siparişlerinden sonra teslim etme suresini (60 Dakika Veya 12 Saat) beklemek ile sorumludur.

4.a: Müşteri, yeni siparişte, ekstra mod vb. isler istediğinde 3. maddedeki süreye bu isteklerin gerçekleştirilme süresi eklenerek teslim edilme süresi buna bağlı olarak değişir.

4.b: Serverkurma. com ‘un satış sırasında bahsettiği tüm şartları müşteri kabul etmiş sayılır.

5. Sunucunuzda bir sorun ve (veya) ayar değişikliği gerekli olduğunda Serverkurma.com yetkilileri dışında 3. şahıslara yaptırdığınız ayar değişikliğinden Serverkurma.com sorumlu değildir.

6. Dolu aldığınız sunucuların doluluğu Serverkurma.com’a aittir. Oyuncuları taşıyamazsınız.

7.a Sosyal medya veya herhangi bir iletişimde Serverkurma.com personelleri ve yetkilileriyle argo,küfür ve(veya) dengesiz konuştuğunuz takdirde hizmet sözleşmeniz tek taraflı olarak feshedilir veya ilgili yetkilinin kararına göre işlem yapılır.

7.b Sunucu Yöneticileriniz veya oyuncularınız Sosyal medya veya herhangi bir iletişimde Serverkurma.com personelleri ve yetkilileriyle argo, küfür veya dengesiz konuşması durumunda bu yetkili ilgili kişiyi sunucudan banlama hakkına sahiptir.

8. Serverkurma.com sunucularınızda ki log kayıtlarını, demo, konuşma geçmişlerini 3.sahislar ile paylaşabilir.

9. Kiralanan sunucularda herhangi başka Şirkette bulunan sunucu IP reklamlarının yapılması yasaktır. Yapıldığı takdirde sunucuya el konulup, IP değiştirilir.

10. Sunucu isminde hostumuzdaki diğer sunuculara karsı küçük düşürücü kelimeler sarf etmek, hakaretlerde bulunmak, başka şirketlere ait hizmetin reklamını yapmak kesinlikle yasaktır. Uyarıya rağmen değiştirmediği takdirde sunucu kapatılıp, hizmet sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilir.

11. Sunucularınızda gereksiz yere küfür edilmesi durumunda bu kişi admin dahi olsa yöneticiler tarafından banlanabilir.

12. Sunucuyu teslim aldığınız andan itibaren sizden başka 2. ve(veya) 3. şahıs kişilerle Serverkurma.com muhatap olmaz. Sunucuyu sadece 1 kişi üzerine alabilir.

13.A: Yasa ve ceza kanunlarına göre ihlal edilen içerikler fark edildiği takdirde Serverkurma.com, sunucu hizmetini tamamen durdurma hakkını saklı tutar.

13.B: Kiralanan Sunucular ile şikâyetlerinizi kiralayan kişiyle halletmelisiniz, her hangi bir sorunda şirketimiz sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

14. Sunucu sahipleri sunucularını güncel tutmaktan sorumludur.

15. Şirketimize ait olan bir sunucuda başka bir sunucuya ait ip vermeniz yasaktır.

16. Sunucularınızın doluluğu Serverkurma.com a ait olduğu için sunucunuzu keyfi olarak kapalı tutamazsınız

17. Kişi kendi sunucusundan sorumludur(dolandırıcılık, sahtekârlık, kişisel problemler vs.)Gibi sorunlarda sunucu sahibi sorumludur Serverkurma olarak ilişkilendirilemez.

18. Sunucuların kullanımı ve bu site (Serverkurma.com) üzerinden satın alınacak hizmetleri yukarıda belirtilen madde ve koşullar kabul edip hizmet almış sayılacaktır.

1H - Ücret ve Ödeme

18. Ücretler ilk sipariş ile pesin olarak tahsil edilir ve aksi belirtilmediği sürece dönem sonunda otomatik olarak kapatılır.

19. MÜSTERI, ilgili Hizmetlerine ilişkin ödemelerini Sunucu Kontrol Panelinden “MUHASEBE” bölümüne ödeme yaptığına dair haber vermek ile yükümlüdür

20. MÜSTERI, Sunucu kontrol panelinden takip ettiği ödeme tarihini 3 gün geciktirir ise sunucusu askıya alınır. Askıya alındıktan sonra 24 saatlik bir süre devreye girer. Eğer bu süre içerisinde de

ödeme yapmaz ise sunucusu “Kiralık” statüsüne girer ve kiralanır. Sunucunun önceki sahibi eğer sunucuyu tekrar almak ister ise 15(onbeş)TL geciktirme ücreti alınır.

21. Serverkurma.com, Müşteri’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda Site’de belirtilmiş olunan banka hesabına, başvuru sırasında MÜSTERI bilgilerinde belirtilen kişi ya da kurum adına acilmiş hesaptan 3 (üç) takvim günü içerisinde havalenin gerçekleşmesi sonucu Serverkurma.com hizmet aktivasyonunu yapar ve Müşteri’yi bilgilendirir. Ödemelere ait tüm masraflar Müşteri’ye aittir.

22. Elektrik kesintisi veya Müşteri hatası sebebiyle sunucu kapalı kalma günü ilave olarak verilemez.

23. Kullanıma Acılan Sunucular ‘da geri ödeme iadesi talep edilemez.

2. Web Hosting / VDS ­ VPS ­ / Dedicated Kiralık Server

25. Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, doküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen ya da saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.

26. Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU, Trafik, Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız askıya alma hakkı mevcuttur.

27. Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.

28. Serverkurma İnternet Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir. Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir. Serverkurma İnternet Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur. Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından Serverkurma İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

29. Serverkurma İnternet Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler. Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa Serverkurma İnternet Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar. Bu tür bir durumda Serverkurma İnternet Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda Serverkurma İnternet Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

30. Linux Hosting, Windows hosting hizmetlerin de dosya arşivi amaçlı kullanım kesinlikle yasaktır. Rar, zip, swf gibi dosya arşivleri tespit edildiği durumda hizmet geçici olarak durdurulur. Paylaşımlı hosting hizmetleri sadece web site dosyalarını barındırma amaçlı kullanılabilir.

31. Serverkurma İnternet Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir. Fakat Serverkurma İnternet Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür. Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından Serverkurma İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

32. Yasadışı kullanım; Serverkurma İnternet Hizmetleri ‘ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, ya da bu tür aktivitelere destek veremez. Serverkurma İnternet Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

32. Tehdit/Tehlike; Serverkurma İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload vb. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. Serverkurma İnternet Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

33. Sahtekârlık; Kişileri yanıltıcı, aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip, yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak, bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

34. Hile; Serverkurma İnternet Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

35. E­mail / Haber Spam; Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır.

36. Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili Serverkurma İnternet Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tolerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

37. Erişim; Serverkurma İnternet Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla

başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak Serverkurma İnternet Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet

verecektir.

38. Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli; Serverkurma İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak mail vb.yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

39. Kişisel verilerin derlenmesi; Serverkurma İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

40. Güvensiz Davranış; Serverkurma İnternet Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs vb.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

41. Virüs Dağıtım; Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

42. Tescilli yazılımlar; Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulması sebebidir.

43. Site içerikleri; Serverkurma İnternet Hizmetleri Hosting ve reseller sunucularında Sunucu güvenliğini riske atacak dosyalar güvenlik duvarı tarafından otomatik olarak silinmektedir. Barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır. Serverkurma İnternet Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Serverkurma İnternet Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda Serverkurma İnternet Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

44. Sunucu kullanımı; Serverkurma İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. Serverkurma İnternet Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde Serverkurma İnternet Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. Serverkurma İnternet Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

45. Sunucu yönetimi; Serverkurma İnternet Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye aittir.

46. Tüm Serverkurma İnternet Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda Serverkurma İnternet Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

47. Fatura Gönderimi; Faturalarınız Serverkurma İnternet Hizmetleri tarafından Posta yolu ile gönderilmektedir. Posta ‘da kaybolan zarflar için yeniden fatura isteyebilirsiniz firmamızdan. Bu yeniden istenen faturalar ücrete tabidir.

48. Dedicated ve VDS Serverlarda iade yoktur. Sadece teknik donanımsal arıza olup ve bu arıza 5 iş günü içinde düzeltilmezse müşteri iade talebinde bulunabilir ve kullandığı günler çıkaralıp geri kalan günleri için iade yapılır.

2A - Genel Geri İade Koşulları

3.parti ( firma olarak kontrolümüzün olmadığı) yazılım, program veya uygulamalar tarafından  yapılan ve bizim tarafımızdan sunulan hizmetlerin IP adresini engelleme, erişimini engelleme veya benzeri durumlardan firmamız sorumlu değildir. 3.parti yazılım, program veya uygulamalardan kaynaklı yaşanabilecek herhangi problem veya aksaklıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.

 

Soru 1 : İade koşullarınız nelerdir ?
Cevap : https://serverkurma.com sayfasından satın aldığınız Dedicated, VDS, Gaming Server Hizmetleri(Teampseak – Oyun Serverları – Plugin Destek Hizmetleri) Hariç, Sadece Hosting[Reseller, Web, Radyo, SEO] hizmetlerimizin 7 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadır. Alan adı tescilleri otomatik olarak ICANN ve METU tarafından yapıldığı için , iade söz konusu değildir.Mobil ödeme ile yapılan alışverişler de para iadesi ödeme tarihinden 50 gün sonra yapılmaktadır.

Dedicated Server, Vds, VPS, Oyun sunucuları saldırı, web sitesi saldırısı, http, tcp, udp, flood, sync flood, loic, low orbit ion cannon ve buna benzer programların çalıştırılması, saldırı amaçlı kullanılması tamamen yasaktır, tespiti durumlarda sistem kapatılır ve para iadesi yapılmaz.

Verilen vds’lere, dedicated makinelere https://serverkurma.com’dan habersiz çeşitli amaçlar için sunucu kurmanız, sunucuyu kullanarak satış yapmanız yasaktır, hiç bir şart ve koşulda sunucuları farklı amaçlar için kullanamazsınız,örneğin ts3 sunucusu, vpn sunucusu, proxy sunucusu, oyun sunucuları açıp kişisel bazda satış yapamazsınız.

Soru 2 : İptal koşullarınız nelerdir ?
Cevap : https://serverkurma.com sayfasından aldığınız hizmetlerin iptali için kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız ve paketi iptal seçeneğini seçmeniz gerekmektedir veya bizlere iptali için mail atarakta aynı şekilde hizmet sonlandırması isteyebilirsiniz. Bir sonraki ay hesabınız için fatura oluşturulmayacaktır .

Uyarı ve koşullar ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları destek[et]serverkurma.com adresine yazabilirsiniz.

2B - Hesap Paylaşımı

Hesap paylaşımı yapan müşteriler tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır. Hesabının bilgilerini verdiği kişinin hesabı üzerinden veya hesap üzerinden aldığı bilgiler ile yapacağı tüm işlemlerden hesap sahibi sorumludur.

Kullanıcılar hesaplarının başka kişiler tarafından ele geçirildiğini düşünüyorsa hemen firma yetkililerine ulaşmakla yükümlüdürler. Bu tür izinsiz hesap erişimlerinin yaşadığında serverkurma yetkililerine müşteri mail yolu ile durumu hızlıca iletmesi gerekmektedir.

Firmamız tüm kullanıcıların veri güvenliğini SSL sertifikaları ile sağlamaktadır. Ayrıca hiç bir veriler 3. parti kişiler ile paylaşılmamaktadır. Kullanıcının kendi isteği ile başkaları ile kendisi tarafından paylaşılan bilgilerden doğacak sorunlardan tamamıyla müşteri sorumludur.

2C - Hızlı iletişim kanalları

Sitemizde bulunan iletişim kanallarını tüm müşterilerimiz bizlere ulaşmak için 7/24 kullanabilirler.

Resmi ve tek teknik destek iletişim kanalı:

Resmi ve tek teknik destek iletişim kanalımız müşteri panelinde bulunan destek bildirimi (Destek Talebi) bölümüdür. Tüm resmi destek hizmeti oradan verilmektedir.

Tüm aldığınız hizmetler hakkında veya genel konularda destek almak için müşteri olarak sistemimize giriş yapıp müşteri panelinde bulunan destek bildirimi gönderme kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Destek bildirimlerinin cevap sürelerinin muhtemel uzama nedenleri:

 1. Yoğunluktan dolayı bizlere gönderilen destek bildirimlerinin sayısının fazla olması (Hafta sonları destek sayısı çok fazla olmaktadır.)
 2. Teknik destek departmanında o alanda görevli arkadaşın (sağlık sorunları veya diğer sorunlardan dolayı) izinde olması
 3. Genel ve Acil bir problemden dolayı teknik ekibin genel sorunu çözümü ile uğraşması

Destek taleplerine ortalama tahmini olarak 24 saat içinde cevap verilmektedir. Yani destek talebi gönderdiğinizde destek talebiniz duruma göre 1 dakika içinde de cevaplanabilir 16 saat sonrada yoğunluktan dolayı geç cevaplanabilir. Ortalama tahmini süre 24 saattir. Bu süre yaşanan olaylara göre uzayabilir veya kısalabilir. Bu yüzden destek taleplerinin cevap süreleri için kesin bir süre verilememektedir. Firma olarak en hızlı şekilde destek taleplerine cevap vermek için çalışıyoruz.

Diğer iletişim yolları ile yapılan görüşmelerden ve alınan desteklerden firmamız sorumlu değildir. O yüzden lütfen resmi destek iletişim yolu olan destek bildirimini kullanmaya özen gösteriniz.

 

Mail Destek:

Mail ile bizlere aldığınız hizmetler dışında kalan tüm destek konularında ulaşabilirsiniz.

Skype destek:

Skype desteği zaman zaman gerekli görüldüğünde müşteriler ile ekran paylaşmak için kullanılan destek kanalıdır.

Discord destek:

Discord üzerinde açtığımız destek bölümleri mevcut müşterilerin ve gönüllü desteklerin birbirleri ile anlık olarak destek paylaşımı yapmaları içindir. Burada yetkililer ve teknik destek ekiplerini de bulabilirsiniz.

Discord ana destek yerimiz olmadığı için yetkililerden anında destek alamayabilir veya hiç bir destek alamayabilirsiniz. Lütfen destek için müşteri panelimizden destek bildirimi gönderiniz.

Yetkililere discord üzerinden mesaj bırakabilirsiniz. Kendileri online ve müsait olduklarında discord üzerinden yazdığınız mesajlara cevap verebilirler.

Telefon destek:

Telefon üzerinden sadece satış öncesi destek verilmektedir. Sesli destek almak isterseniz bunu diğer iletişim kanallarından yazabilirsiniz.

Canlı destek:

Müşteri panelinde bulunan ve sadece satış öncesi konularda destek verilen yazılı iletişim yeridir.

Facebook destek:

Teknik destek hariç her konuda mesaj yazabileceğiniz iletişim yeridir.

Resmi destek kanallarının dışında olan platformlarda yaşanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Bizlere tüm iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz ancak iletişim amacınıza uygun doğru iletişim kanalı ile bizlere ulaşırsanız hızlı şekilde yanıt alabilirsiniz.

İletişim Kanallarında Satış

Sadece müşteripaneli.serverkurma.com sayfalarında olan canlı destek görüşme kısmında satış işlemleri yapılır. Onun dışında kalan Discord,Mail veyatelefon üzerinden asla satış işlemi yapılmamaktadır.

2D - Oyun serverları Hakkında Bilgilendirme

Oyunlar hataları gidermek için sürekli güncelleme alırlar. Bu veya başka sebeplerden dolayı oyun serverlarında hatalar ile karşılaşmak mümkündür. Bu yüzden firmamız %100 stabil oyun server kiralama hizmet garantisi tarafından verilmemektedir.

Oyun panelinde bulunan tüm hizmetler bu maddelerde belirtilen hizmet ve kullanım koşullarına dahildir.

 1. Oyun panelinde oyun serverları 3. kişiler ile paylaşma müşterinin sorumluluğundadır. Bu tür davranıştan doğacak sorunlardan müşteri sorumludur.
 2. Oyun paneli şifrenizi koruma görevi müşteriye aittir. Oyun paneli şifrenizi kaybetmeniz veya çaldırmanız durumunda doğacak sorunlardan müşteri sorumludur.
 3. Oyun panelinde bulunan hizmetin yedeğini alma müşteri sorumluluğundadır. Firmamız hiç bir şekilde yedek almamaktadır.
 4. Oyun paneli bulunan server hizmeti oyun serverı fark etmeksizin yaşanacak oyun taraflı teknik veya yazılımsal arızalarda fimamız sorumlu değildir. Oyun için yaşanan bir arızadan dolayı serverın silinmesi, yeniden kurulması, oyuncu kaybı vs gibi sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
 5. Oyun panelinde bulunan server hizmeti yaşanan bir teknik veya yazılımsal arızadan dolayı sıfırlanması, silinmesi, yeniden kurulması gibi olaylardan doğacak sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
 6. Oyun panelinizdeki serverınız sistemimizde yaşanan her hangi bir teknik veya yazılımsal arızadan dolayı sıfırlanabilir yeniden kurulabilir. Bu tür sorunlar yaşanabilir. Bu tür sorunların yaşanacağını müşterilere buradan bildirmekteyiz. Firmamız bu tür sorunlardan dolayı sorumlu tutulamaz.
 7. Oyun serverı dosyalarının kaynakları tamamen üretici firma tarafından sağlanır. Oyun paneli oyun serverları için gerekli server dosyalarını direk üretici firmanın sağladığı yerden orijinal olarak indirir.
 8. Oyun dosyalarını üretici firma sağladığı için firmamızın oyun dosyalarından doğabilecek herhangi bir teknik arıza veya sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
 9. Oyun içerisinde yaşanabilecek tüm teknik ve yazılım ile ilgili sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
 10. Oyun server dosyalarında yaşanan teknik ve yazılımla ilgili sorunlar için müşteri direk olarak üretici firma ile iletişime geçmek zorundadır.
 11. Üretici firma tarafından paylaşılan server dosyalarının her zaman son sürümünü firma olarak kullanılmaktadır. Eğer üretici firma tarafından oyun server dosya güncellemesi durumunda oyun paneli son güncel sürümü indirebilir ve yükleyebilir.

Firmamız sadece yer sağlayıcıdır. Sağladığı oyun paneli hizmeti ve oyun server kurulumu sadece dosya barındırmadır. Oyun server hizmetinizde firmamız sadece serverın teknik (Donanım) konusunda sorumludur. Yaşanacak yazılımsal arızalar ve sorunlardan sorumlu değildir. (Server silinmesi, yeniden kurulması , veri kaybı vs…)

 

Müşterilerimizin sipariş vermeden önce bu maddeyi okumaları için sipariş alanında kullanım koşulları zorunlu tutulmuştur. Sipariş veren ve aktif hizmeti olan tüm müşterilerimiz bu kouşlları kabul etmiş sayılmaktadır.

2E - Oyun serverları Platformları

Müşteri bir oyun serverı almadan önce alacağı oyunun hangi platformda çalıştığını sorması gerekmektedir. Çünkü oyun yapımcılar zaman zaman kullandıkları platformları değiştirebilmektedir. Bu yüzden müşteri tarafından güncel olarak satın alım yapmadan önce firmamızdan bilgi alıp daha sonra satın almalıdırlar.

Aynı şekilde bazen oyun yapımcıları oyunların mobil versiyonlarını çıkarmaktadırlar. Mobil versiyonlar için bazı oyunların serverı açılamamaktadır. Bu yüzden müşteri satın almadan önce alacağı serverın mobil uyumlu olup olmadığını sorması gerekmektedir.

Firmamız sağladığı oyun serverları hizmetlerinde ( VDS / Oyun Paneli ) kullanılan platformların büyük bir kısmı masaüstü için geçerlidir. Mobil için geçerli olan oyunlarda mevcuttur.

Kullanılan platformlar arasında Steam ve Epic Games ve diğerleri bulunmaktadır.

Lütfen satın almadan önce alacağınız oyun serverını kullanacağınız platformu detaylı şekilde destek talebi üzerinden veya canlı destek üzerinden sorunuz.

Firmamız yaşanacak platform uyuşmama sorunundan sorumlu değildir.

3. Oyun serverlarında iade koşulları

 1. Eğer oyun serverlarınızda (Oyun sunucuları rust,ark survival,unturned ,mta, minecraft, counter strike, warz  ve sonradan eklenen tüm oyun sunucu çeşitleri) teknik arıza ( Oyun serverınız CPU RAM gibi donanımsal sorun ) sonucu serverınız açılmıyorsa ve sorun 5 iş günü içerisinde düzeltilmiyorsa kullanılan günler çıkarılarak kalan tutar (KDV Hariç) şekilde müşteriye iade edilir. İadelerin geri ödenmesi 7-21 iş günü içinde yapılan ödeme yöntemine göre değişiklik gösterebilir.
 2. Firma görevlileri bu yaşanan teknik sorun nedeniyle müşterinin serverını sorunu çözmek adına başka bir servera taşıma hakkına sahiptirler. Bu süreçte yaşanabilecek teknik sorun dolayısıyla mevcut yedeklerin taşınamaması gibi bir durum olduğunda müşteriye oyun serverını sıfır olarak ona teslim edileceğini müşteriye buradan bildirilmektedir ve müşteri bunu kabul etmiş sayılır. Ayrıca oyun serverlarının yedeğini müşteriler almakla sorumludurlar.
 3. Server çalıştığı sürece arkadaşlarınızla aranızda olan anlaşmazlıklar, oyunu yönetemiyor olmanız, canınızın sıkılması ,oyunun zor gelmesi, sunucunun ayarlarını doğru yapamayıp bozuk olarak varsayımda bulunmak, gibi problemler iade koşulları arasında değildir.
 4. Oyun serverınızda kullanmak istediğiniz yazılımlar Plugin/Mod/Script gibi yazılım türleri çalışmıyorsa bu firmanın sorumluluğu değildir.
  1. Yazılımı temin ettiğiniz yer ile görüşüp destek almalısınız.
  2. Ayrıca server almadan önce bu tür yazılımların çalışıp çalışmadığını müşteri hizmetlerimize destek talebi atarak sormak müşterinin sorumluluğundadır.
  3. Müşteriler sipariş verip server satın aldıktan sonra karşılaşacakları bu tür 3. parti yazılımların sorunlarından firmamız asla sorumlu değildir.
  4. Bu tür 3.parti yazılımlardan dolayı asla server iadesi yoktur.

Detaylar:

Oyun Serverları Sanal ve Dijital yazılımlar oldukları için kendiliğinden yaşanabilecek yazılımsal sorunlardan firmamız sorumlu değildir.  Sürekli oyun serverları güncellemeler almaktadır ve tam anlamıyla stabilize şekilde çalışmayan bir yapıya sahip oldukları için bazen oyun serverlarının verilerinin silinme durumları , Yeni oyun içi Bug(hataların) çıkması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Belirtilen hatalar iade kapsamına girmemektedir. Oyun serverları sahipleri yedek alma sorumluluğu bulunmaktadır. Firmamız bu tür kayıplar için bir garanti vermemektedir.

Türktelekom, Vodafone, Süperonline gibi Internet sağlayıcıları taraflı sorunlar, Datacenter taraflı sorunlar , DDoS nedeniyle anlık olarak kopmalar , Oyuna Gelen Güncelleme Gelen Değişikliklerden Dolayı Sorunlar , Firmanın Yapacağı Güncellemeler Sonucu Çıkan Sorunlar ve buna benzer bir çok donanımsal hariç sorunlarda iade işlemi kesinlikle olmamaktadır.

Satın alan kişi, kişiler ve firmalar yukarıdaki tüm şartları okuyup kabul etmiş sayılır ve müşterilerimiz bu sayfayı okumakla yükümlüdür.

Politikalar

 1. Tüm kullanıcılarımıza sorunsuz ve yüksek standartlarda hizmet sağlamak en büyük önceliğimizdir. Paket detaylarında sözü edilen kurallar ve limitler bu öncelik kapsamında belirlenmiştir. Buna göre; disk, trafik, CPU ve diğer kaynakların tüketimlerinin ana sistemimizi ve bu sistemi paylaşan kullanıcılarımızı herhangi bir şekilde olumsuz yönde etkileyecek düzeyde olmasına izin verilmez.
 2. Bireysel ve kurumsal tüm kullanıcılarımız sağlıklı bir e-posta hizmeti kullanma hakkına sahiptir. Spama karşı sahip olduğumuz sıfır tolerans politikamız gibi aldığımız diğer tüm önlemler bu hizmetin sürekliliğini sağlamak üzeredir.
 3. Hangi hizmete sahip olursa olsunlar verilerinin kullanıcılarımız için değerli olabileceginin farkındayız. Ancak bu degerin ne kadar oldugunu bilemeyiz. Kullanicilarimizdan bu degerin hosting hizmet bedelinin aylik degerinden daha fazla olmasi durumunda bize bildirmelerini bekleriz. Bu nedenle kullanicilarimizin yedekleme hizmeti alsalar dahi duzenli olarak bilgisayarlarina sitelerinin yedegini almasini tavsiye ederiz. Her kullanıcımızın, aldığı hizmet ne olursa olsun yedek alma sorumluluğunun %100 kendisine ait oldugunu bilmesini isteriz. Olası veri kayıpları durumunda bizden ek yedekleme hizmeti satın alınmamış olsa dahi, elimizde sistem hatalarına karşı alınmış yedeklerin mevcut olması halinde bu yedekleri kendileriyle paylaşmaktan mutluluk duyarız.
 4. Paketlerimizin ve paketlerin sahip olduğu kaynakların, limitlerin her zaman iyi niyetli kullanım esasına dayalı olarak kontrol edildiğini, tüm işlemlerin yine bu esas göz önünde bulundurularak gerçekleştirildiğini belirtmek isteriz.

4- Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

4A- Müşterinin, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir.

1. Müşterinin kullanımından kaynaklanan ürün değeri düşüşü

2. Ürünün satıldıktan sonra mağazaya dönmesine kadar geçen sürede, değerinin aşırı düşmesi ve satılamayacak duruma gelmesi. (Tarım ve deniz ürünleri) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın/Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

3. Kopyalanması mümkün olan ürünlerin paketinin açılması (yazılım, DVD vb.). Müşteri tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve kaset vb.), basılı ürünler (kitap, dergi vb.) ile yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

4. Müşterinin özel olarak ürettirip satın aldığı ürünler. Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

5. Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler. İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu, ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.

6. Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurtiçi/yurtdışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.

7. Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

4B – Sanal Sunucular, Oyun serverları ve Yazılım Ürünleri (Plugin,Mod veya Script Paketleri)

Sitemizde sunulan tüm sanal ürünler: Oyun serverları, VDS serverlar ve Yazılım hizmetleri (Plugin,Mod veya Script paketleri’nde iade işlemi uygulanmamaktadır.

 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği > Cayma hakkının istisnaları başlıklı 15. Madde altında:

“Madde 15: Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını
kullanamaz:

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler. …”

Kaynak Resmi gazete : http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm

 

Yukarıdaki madde gereğince firmamızda ki belirtilen ürünlerde iade işlemi yoktur.

 

Özel Fivem Bilgilendirme :

 

4C – GTA 5 FiveM Hazır Server Script Paketleri (Şehir Kasaba vs) – Hazır Yazılım

GTA 5 Fivem serverları için sitemizde sunduğumuz hazır RolePlay Script paketleri sadece kurulumu firmamıza aittir. Paketler için harici bir teknik destek verilmemektedir. Kurulum sadece fivem serverını test serverında göstertilen yazılımın müşterinin isteği doğrultusunda hazırlanıp teslim edilir. Yani müşteri demo olarak girdiği test serverı yazılımın ham halidir. Müşteri satın aldıktan sonra onun isteği doğrultusunda geliştirmeler ve düzenlemeler yapılarak müşterinin sana VDS serverına kurulup teslim edilir.

Bu paketlerin amacı Fivem server açacakların bir kaç adım ileriden başlamasına yardımcı olmaktır. Her şeyi sıfırdan yapmak yerine hazır script yazılım paketlerini alınıp bir adım önden serverınızı kurmaya başlayabilirsiniz.

Paketlerin arasındaki fiyat farkının sebepleri:

 • Pahalı olan da türkçeleştirme oranı daha fazladır. Daha pahalı olan daha türkçedir.
 • Pahalı olan da verilen yapılan emek daha fazladır.
 • Pahalı olan da meslek ve script sayısı daha fazladır.
 • Pahalı olan da özelleştirme daha fazladır.
 • Pahalı olan da bir çok şey hazır gelmektedir.
 • Pahalı olan da daha az hata (bug) vardır. (minimum seviyededir ve sürekli çıkan hatalar güncellenmektedir. güncelleme süresi belirsizdir.)

Yani ucuz paketlerimizde türkçeleştirme azdır. Emek verilen hepsi türkçe olan pahalıdır. Ucuz paketlerde hata olma ihtimali vardır. Bu hataların çözülmüş olanları zaten Pahalı olan paketlerde mevcuttur.

Paketlerde karşılaştığınız hataları müşteri kendisi düzeltmelidir. Ayrıca müşterilere özellikle satın almadan önce paketin kurulu olduğu test serverlarına girmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Satılan roleplay paketlerinin bir kullanım kılavuzu veya açıklama rehberleri yoktur. Satın alan müşteri fivem.net forumunda araştırma yaparak tüm gerekli bilgilere ulaşabilirler.

Yazılım paketinde müşteriye teslim ettikten sonra yaşanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Paketlerde iade mümkün değildir. Paketler arasındaki farklar ödenerek üst paketlere geçilebilinir.

Paketleri alan müşteriler yukarıda yazılanları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Serverkurma.com sitesinde bulunan ürünlerin ve hizmetlerin tam detayları, Sunulan hizmetlerin ve ürünlerin detayları sayfasında bulunmaktadır.

Ürün ve hizmet satın almadan önce müşteriler Sunulan hizmetlerin ve ürünlerin detayları sayfasını okumakla mükelleftirler ve her müşteri kayıt olurken ve sipariş verirken onay kutularında onay vererek bu sayfaları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Yukarıdaki maddelerin değişikliği dilediğimiz zaman ve bildirimde bulunmadan yapabiliriz ve bu sayfaya erişimi değiştirebilir yada kaldırabiliriz.

Bu sitede yer alan Serverkurma.com hakkındaki bilgiler gerekli görüldüğü hallerde site ve/veya firma yönetimi tarafından değiştirilebilir veya güncellenebilir.

Sipariş veren ve hizmet alan tüm müşteriler bu yazıları okumakla yükümlüdürler.

Hizmet alan tüm müşteriler bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.