fbpx

Rust Admin Panel Kurulumu Ve Ayarları

Rust Admin Panel Kurulumu Ve Ayarları

Rust Admin Nedir Nasıl Kurulur ? 

Güncelleme : 2020 Rust Admin Paneli Güncellendi

Rust admin panel ‘i sunucu sahiplerine yardımcı olacak birçok işlerini kolaylaştıracak ve sunucu sahiplerinin daha Rahat Sunucu yönetmesine yönelik yapılmış yardımcı programdır.

Rust admin programını kullanarak kolaylıkla sunucuda bulunan oyuncuları görebilirsiniz. Saygısızlık yapan Oyunculara kolaylıkla ban atabilir daha hafif bir ceza olarak ise hiçbir sunucu eklentisi kurmadan kolaylıkla Sohbetini engelleyebilir sesli iletişim kurmasını önüne geçebilirsiniz.

Bir diğer özelliği ise sunucuya girmeden Sohbeti kontrol edebilir gerektiğindede sizde yazı yazabilirsiniz. Bunun yanı sıra oto mesaj ayarlayabilir zamanlı oto Komut girmesini sağlayabilirsiniz. Daha bir çok özelliği bulunan bu yardımcı programı hemen burdan indirebilirsiniz. Sıra Kurulumunu yapmada adımları dikkatlice takip edin.

Rust Admin Giriş Bilgileri 

Server Kurma firmasından rust Sunucusu satın aldıktan hemen sonra oyun paneli bilgileriniz size mail olarak ulaşacaktır oyun paneli bilgileriniz ile oyun paneline giriş yapıp  sol menüde bulunan AYARLAR  ve oradan Başlangıç Ayarları kısmına giriş yapınız.

Menü de çıkan ayarların detaylı anlatımı için:  https://serverkurma.com/rust-rehberi/rust-server-ayarlari-harita-isimleri-boyutu/    sayfasındaki rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Rust Ayarlar

Önümüze açılan sayfadan bir çok server ayarını görebilirsiniz. Rust admin’e bağlanmak için bize gerekli olan 2 bilgi vardır. RCON PORT ve RCON Şifresi. Bunları bu sayfadaki kutulardan bulabilirsiniz.

RCON Port Ve RCON Şifresi

RCON Portunuz sabittir değişmez. RCON Şifrenizi değiştiriniz ve kimseyle paylaşmayınız. Bu şifreye sahip olan kişi serverınıza uzaktan müdahale edebilir.

Rust admin için 1 bilgiye daha ihtiyacımız var oda serverın ana giriş portu’dur. Onuda panelimizin sol menüde bulunan serverlarıma tıklayınız. Orada Rust serverınızın IP adresi ve Portunu göreceksiniz. IP:PORT bize PORT kısmı lazım

Rust Server IP ve Port

PORT Bilgisinide aldıktan sonra artık rust admine bilgileri giriş yapabiliriz.

Rust Admin Giriş Yapma 

Bilgileri aldıktan sonra indirmiş olduğumuz rust admin programına giriş yapıp “Configuration” bölümünü Açıyoruz.

Aldığımız bilgileri resimde gösterilen yerlere yazıyoruz.

  • Rcon type:   WebRcon olmalı.
  • Server Port: Serverınızın IP Adresini yazın Buraya
  • RCON Port: Serverınızın RCON Portunu Yazın
  • Password: RCON Şifresini Buraya Yazın

Rust Admin Ayarları

Bilgileri girdikten sonra save tuşuna basınız. Ardından bir kutu gelecek oraya Rust Server Yazıp Kayıt Ediniz.

Kayıt ettikten sonra sağ taraftan bağlanabilirsiniz.

NOT: Resimdeki değerler örnektir.

Rust Admin Bağlantı

Bağlandığınız zaman alt kısımda yeşil renkli Connected Yazmalı.

Dikkat!:  Programın çalışması için sunucunun aktif olması gerekmektedir.

Ayrıca Yanlış bilgi girişi yaparsanız bağlantı sağlayamazsınız. Hala bağlantı sorunu yaşıyorsanız sitemizden bizlere ulaşın teknik ekibimiz sizlere yardımcı olur.

Rust Admin panel kurulumu ve kullanımı için rust sunucusuna ihtiyacınız vardır. Eğer rust sunucunuz yoksa Sunucu sahibi olmak için : rust server kiralama  dan kolayca rust sunucusu kiralayabilir dilediğiniz gibi sunucunuzu Şekillendirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.