fbpx

Admin Panelini Bilgisayara indirme

Admin Panelini Bilgisayara indirme

Rust Admin Paneli

Sizlere bugün rust admin paneli için anlatım yapacağım bu anlatımda programı bilgisayarınıza nasıl indirip kuracağınızı ve kullanacağınızı anlatacağım. Rust server adminleri için vazgeçilmez bir programdır. Serverınızı masaüstünüzden oyuna girmeden yönetebilirsiniz. Bir çok özelliği sayesinde serverınıza özellikler ekleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse modsuz rust serverlarında oyuncuların giriş çıkışında mesaj yazmasını istiyorsanız veya oyuncular birini öldürünce bildirim yayınlamasını istiyorsanız hepsini bu program sayesinde yapabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken bu siteden ( Rust Paneli indir) programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemi bitince zip dosyasını açın ve içindekileri masaüstünüze kopyalayınız. Bu kadar basit bir şekilde programı indirip kurmuş olduk. Bundan sonra ayarlamaları kalıyor.

RustAdminRelease ismindeki bu klasörü açalım ve içersindeki RustAdmin.exe yi çalıştırınız. Açtığınızda karşınıza çıkan aşağıdaki resimdeki gibi olmalıdır.

rustadminprogrami

Programı açtıktan sonra ayarları yapmaya başlayabiliriz. Üst taraftaki menülerden Configuration tıklayalım ve ayarlar kısmını açalım. Bu bölümde rust server bilgilerimizi girmeliyiz.  Bilgileri doğru girmezseniz bağlantı sağlayamazsınız bu yüzden her zaman bilgilerinizi girmeden önce doğrulamayı unutmayınız.

rust-admin-panel-ayarlari

İlk seçeneğimiz Rcon type kısmından Experimental ı seçiyoruz.

Bu seçtiğimizin dışındaki ayarlar pek önemli değil o yüzden bunu seçmeyi unutmayınız.

Bir alta inelim ve server bilgilerimizi girelim.

IP kısmına rust serverınızın ip adresini yazınız.

Server Port Kısmına oyuna girerken kullandığınız portu yazınız.

Rcon portunu giriniz. Password kısmınada rcon şifrenizi yazınız.

Tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olduğunuzda en alttaki save butonuna tıklayınız ve karşınıza bir menü çıkar orayada serverınızın kısaca ismini yazın. Örnek: Rust serverım.

Tüm adımları doğru yaptığınız zaman artık panelinizi çalıştırabilirsiniz.

rustadmin-paneli

Çalıştırmak için Resimde gösterdiğim gibi Console yazısına tıklatınız. Daha sonra sağ taraftaki RustAdmin yazısından server isminize tıklayın açılan alt menüden Server > Connect Diyerek sunucunuza bağlanabilirsiniz.

Paneliniz atık kullanıma hazırdır. Diğer bölümleri denemeye ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Players Bölümü

Buradan serverdaki online oyuncuları görebilir ban kick mute gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Bans Bölümü

Burada banladığınız oyuncuları görüp banlarını kaldırabilirsiniz. Unutmayın bazen ip banda attığınızda iip banıda kaldırmalısınız.

Powered users  Bölümü

Buradan istediğiniz oyunculara ban kick mute gibi server etkileri verebilirsiniz.

Console Bölümü

Burası Ana Bölümdür buradan kullanıcılara mesaj gönderebilirsiniz.

Diğer yazılarımızda bölümlerin detaylarını anlatacağım. Bizleri takip etmeyi unutmayınız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.