fbpx

Don’t Starve Together Token Ayarları

Don’t Starve Together Token Ayarları

Don’t Starve Together Token ‘i server açmanız için gereklidir. Eğer bu bilgiyi server’a eklemezseniz serverınızı açamazsınız. Aşağıda size görsellerle birlikte işlemlerin nasıl yapılacağını anlatacağım.

Bu işlemler için Don’t Starve Together serverınız olmalı ve daha önce Don’t Starve Together oyununa giriş yapıp hesap oluşturmuş olmalısınız.

 

 

Don’t Starve Together oyununu steam’den başlatınız daha sonra ana ekrana gelip Play tuşuna basınız. Sonra önünüze ana ekran gelecektir. Ana ekrandayken oyunun konsolunu açmalıyız.

Klavyenizde sol üst köşede olan genelde ESC tuşunun altında olan üzerinde  é ”  işeretleri olan tuşa basın ve konsolu açın.

Konsolo :  TheNet:GenerateClusterToken()  kodunu yazın ve enter tuşuna basın.

 

 

Daha sonra ekranda sol alt köşede olan Data butonuna basın ve karşınıza bir klasör gelecek.

 

 

Karşınıza gelen klasörde önemli olan cluster_token.txt dosyasıdır. Bu dosya ile işimiz var.

 

 

Bilgisayarımızda işlemler bitti şimdi oyun paneline geçiş yapıyoruz. Oyun panelinden sol menüden Dosya yöneticisine tıklayın.

 

 

Sağ tarafta çıkan dosyalardan DoNotStarveTogether => config  => server  klasörüne girin ve orada da cluster_token.txt dosyasını göreceksiniz ona sa tıklayın ve silin.

 

 

Daha sonra bilgisayarınızda açılan klasörden cluster_token.txt tutup direk dosya yöneticisinin içine atın.

 

Artık serverınızı başlatabilir ve oynabilirsiniz.

 

Servera nasıl gireceğinizi merak ediyorsanız yazımıza edvam edelim. Oyun panelindeki sol menüden Serverlarım ‘a tıklayın. Sağ bölümde Bağlantı bilgileri kısmında IP ve PORT yazar.

Bağlanma komutu:  c_connect(“IPadresi“, PORT

yukarıdaki komutta IPadresi yazan yere kendi IP adresinizi yazın ve PORT yazan kısma portunuzu yazın. Daha sonra konsola yapıştırıp giriş yapabilirsiniz.

Örnek :

Server Bağlantı bilgilerinde:  185.126.178.45:27685 yazıyorsa Kırmızı IP kısmınıd Mavide PORT. Aradaki noktalama işaretine ihtiyacımız yok.

c_connect(“185.126.178.45“, 27685 )   şeklinde konsola yazarsak server’a girebilirsiniz.  IP adresi örnektir kendi adresinizi panelden Serverlarım ‘a tıklayın. ve sağ bölümde Bağlantı bilgileri kısmında IP ve PORT yazar oradan alabilirsiniz.

 

Eğer aklınıza takılan bişi olursa bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.