fbpx

Gaming PANEL ile Gaming VDS Arasındaki Farklar?

Gaming PANEL ile Gaming VDS Arasındaki Farklar?

Gaming PANEL ile Gaming VDS Arasındaki Farklar Nelerdir? Evet, çoğu müşterimizin en sık sorduğu sorulardan bir tanesine detalı şekilde cevap verelim. Sipariş vermeden önce nasıl bir alt yapı kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Karar vermenize yardımcı olmak için yazımızda detaylı şekilde size bilgi vereceğim.

Bir oyun serverı açmaya karar verdiniz ama Gaming PANEL mi seçmeliyim? yoksa Gaming VDS mi seçmeliyim? diye düşünebilirsiniz. Bu sorunun cevabını bulmanız için ilk önce Gaming PANEL ve Gaming VDS nedir onları bir öğrenelim.

Gaming PANEL nedir?

Eğer ilk defa server açıyorsanız ve çok fazla teknik bilgiye sahip değilseniz tercih etmeniz gereken yönetim sistemi Gaming PANEL olmalıdır. Çünkü Gaming PANEL sisteminde bir çok ayar otomatiktir. Yani sizin serverı ilk açtığınızda yapmanız gereken kurulumlar ve ayarlar Gaming PANEL tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Gaming PANEL ile oyun serverının dosyalarını kurmanıza gerek yoktur.
Gaming PANEL ile oyun serverının dosyalarını kolayca yeniden yükleyebilirsiniz.
Gaming PANEL ile oyun serverının ayarlarını kolayca değiştirebilirsiniz.
Gaming PANEL ile oyun serverının dosyalarını otomatik şekilde güncelleyebilirsiniz.

Bu liste uzarda gider. Siz ana noktayı anladınız. Gaming PANEL kullanımı kolaydır. Gaming PANEL ile teknik kısmı düşünmenize gerek yoktur.

Gaming VDS nedir?

Eğer daha önce server açmışsanız ve server konusunda bilginiz varsa tam size gerekli olan server yönetim sistemidir. Çünkü Gaming VDS sistemi ile serverınızın tüm ayarlarına erişebilirisniz. Tam kontrol size aittir. İstediğiniz gibi her dosyaya müdahale edebilirsiniz. Kendi bilgisayarınız gibidir. Uzak masaüstü erişimi ile Gaming VDS’e bağlanıp gerekli her türlü kurulumu yapabilirsiniz.

Gaming VDS’de tüm kurulum müşteriye aittir. Oyun serverının dosyalarını kurmak, Oyun serverının dosyalarını güncellemek veya Oyun serverının ayarlarını yapmak gibi tüm işlemler kullanıcı tarafından gerçekleştirilebilir.

Gaming VDS ile istediğiniz oyun serverını kurabilirsiniz.
Gaming VDS ile istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.
Gaming VDS ile server kontrolü ve tam erişimi size aittir.
Gaming VDS ile 2. bir bilgisayara sahip olursunuz.

Bu liste uzarda gider. Gaming VDS ileri düzey kullanıcılar içindir. Oyun serverınızı açacağınız evinizde kullandığınız 2. bir bilgisayar gibidir, güçlüdür ve işlevseldir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.