fbpx

GTA 5 Server Ayarları Nasıl Yapılır ? | GTA 5 FiveM

GTA 5 Server Ayarları Nasıl Yapılır ? | GTA 5 FiveM

GTA 5 Server Ayarları ve Kurma Hakkında yazımızdan Merhabalar ;

 

Bu yazımızda sizlere nasıl GTA 5 FiveM Server açacağınızı ve ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatacağım. Göstereceğim adımları takip ederek rahatça GTA 5 FiveM Server kurabilirsiniz.

 

GTA 5 FiveM Server Kiralama

İlk olarak sitemizden oyun sunucuları kısmından GTA 5 server kiralama kısmına geliniz. GTA 5 FiveM Server siparişinizi oluşturup ödemenizi gerçekleştirdikten sonra server bilgileri mail adresinize gelecektir.

Mail adresinize gelen bilgiler ile oyun panelinize giriş yapabilirsiniz. Panele giriş yaptıktan sonra artık gerekli ayarlamaları yapabiliriz.

 

GTA 5 Server Ayarları  (GTA 5 FiveM )

GTA 5 Oyun panelimize giriş yaptıktan sonra “Ayar Dosyaları” bölümüne giriş yapınız. Buradan tüm GTA 5 FiveM Server ayarlarını yapacağız.

GTA 5 FiveM Server Ayarları

 

Ayar dosyaları kısmına girdiğimizde GTA 5 FiveM Serverımızın server.cfg dosyasını göreceksiniz. Bu dosya içinde yaptığımız her değişiklik sunucumuzda aktif olacaktır. Tabi değişikliklerden sonra restart atmayı unutmayınız.

 

Ayarları yapmak için “Metin Editörünü” nü kullanmanızı tavsiye ederim.

 

GTA 5 Server.cfg Ayarları

 

Metin Editörüne giriş yaptıktan sonra karşınıza bir çok yazı çıkacaktır. Kafanız karışmasın diye size gerekli olan bölümleri tek tek açıklayacağım.

GTA 5 Server Komut Ayaları

start ile başlayan kısım genelde GTA 5 FiveM Serverınızın başlangıçta çalıştıracağı modların olduğu kısımdır. Ilk başta burayla bir işimiz yoktur.

rcon_password  kısmı ise GTA 5 FiveM Sunucunuzu uzaktan yönetmenize yarayan sistemin şifre bilgisidir. Buraya yazacağımız şifreyi gerekli programlara girdiğinizde artık GTA 5 FiveM sunucunuzu uzaktan yöntebilirsiniz.

sv_hostname kısmı sunucumuzun ismidir. GTA 5 FiveM sunucu listesinde serverımızın isminin ne olmasını istiyorsan buradan ayarlayabilirsiniz.

load_server_icon sunucu isminizin yanında logo çıkmasını istiyorsanız FTP den dosyaların içine myLogo.png isminde 96×96 ölçülerinde PNG türünde bir resmi yüklemelisiniz. Ayrıca bu komutun çalışabilmesi içinde başındaki # işareti silmelisiniz.

sv_maxclients GTA 5 FiveM Serverınızın kaç kişilik olmasını istiyorsanız buraya gerekli sayıyı girmelisiniz. 8 – 32 arası kişi sayısı verebilirsiniz.

 

Tüm Ayarları yaptıktan sonra kaydet tuşuna basınız. Yaptığınız ayarların etkinleşmesi için sunucunuza restart atınız.

 

 

GTA 5 Server Ayarları

 

GTA 5 Server Ayarları Yazımızın sonuna geldik.

 

Eğer aklınıza takılan bir kısım varsa alt tarafa yorum olarak sorunuzu bırakabilirsiniz. Sorunuzu En kısa sürede cevaplayacağız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.