Rust Server Ayarları Harita İsimleri ve Boyutunu Seçme

Rust Server Ayarları Harita İsimleri ve Boyutunu Seçme

Rehber : Rust Server Ayarları

Rust Server Ayarları yapacağımız konumuzdan merhaba arkadaşlar;

ServerKurma.com dan Rust Server kiraladıktan sonra rust oyun paneli bilgiler mail adresimize gönderilir. Panelimize girdikten sonra karşımıza çıkan güçlü oyun panelinden serverımızın tüm ayarlarını yapabiliriz. Bu yazımızda ilk defa rust serverı açanlar için yapılması gereken başlıca rust server ayarlarını anlatacağım. Anlatımı resimler ile daha açıklayıcı hale getireceğim böylece zorlanmadan tüm rust server ayarları yapabileceksiniz.

Genel Rust Server Ayarları

Rust Oyun panelimize girdikten sonra Başlangıç Ayarı Yöneticisi ne tıklayınız. Buradan serverın genel ayarlarını yapacağız. 

rust server ayarları

rust server ayarları

Açılan kısımdan Özel başlangıç Ayarları sekmesine tıklayınız.

rust sunucu ayarları

rust sunucu ayarları

Rust Genel ve Harita Ayarları

Açılan yerden serverımızın başlangıç ayarlarını yapacağız. Bu ayarlar sabit olup her server başladığında yaptığımız bu ayarlar ile çalışmaya başlayacaktır. Bu kısımdan rust server ayarları olarak yapabileceklerimiz :

  1. Server İsmini Değiştirme
  2. Rcon Şifresi Ayarlama
  3. Harita Türünü Seçme
  4. Haritanın Boyutu
  5. Harita Seed
rust harita ayarı isimleri boyutları

rust harita ayarı isimleri boyutları

Adım adım anlatalım. 1. kısım direk serverımızın ismi olacaktır. İstediğimiz gibi serverımızın ismini ayarlayabiliriz. Türk Rust Serverları genelde başına [TR] tagı ekleyerek isimlerine başlar. Sizlerde istediğiniz tagı kullanabilirsiniz.

2. kısımda rcon şifrenizdir. Bu şifreyi rust için hazırlanmış olan ekstra admin panelleri için kullanabilirsiniz. Şifrenizi kimse ile paylaşmayınız.

3.kısımda rust server haritanızın türünü seçebilirsiniz. Rust harita türleri :Barren,Hapis Island ,Procedural map, Savas şeklindedir.

4.kısımda haritanızın boyutunu ayarlarsınız. Varsayılan olarak 3000 olarak gelir. 9km2 olarak hesaplanır.

5.kısımda seed değerini girip yeni bir harita oluşturabilirsiniz. 

Görsel olarak harita seçmek isterseniz Rust Harita Sitesi ni tavsiye ederim. Bu siteden haritaları görsel şekilde görebilirsiniz. Beğendiğiniz haritanın seed numarasını ve boyutunu panele yazmanız yeterlidir. Serverı yeniden başlatınca seçtiğiniz rust haritasında oynamaya başlayabilirsiniz.

Başlıca Rust server ayarları bunlardır. Ayarları yaptıktan sonra sol taraftaki kutulara tik koymayı unutmayın. İşlemleri  tamamlayınca kaydet butonuna basınız.

Ayarları kaydettikten sonra sağ taraftaki seç yazısına tıklayınız. Seçildi durumuna gelince bu kısımdaki rust ayarları bitmiş demektir.

rust server ayarları

rust server ayarları

Artık rust serverımızı başlatabiliriz. Bu bölümde değindiğimiz konular serverın harita boyutunu türünü ayarlama ve ismini değiştirmedir. Bir Sonraki rust rehberimiz de farklı bir konuda görüşmek üzere sağlıcakla kalınız.

 

Yazar Kimdir?
Sezai
İnternet ile tanışması çok eskilere dayanan fosil diyebileceğimiz bir kişiliktir. Yeniliklere her zaman açık ve ileri görüşlü oyuncu bir şahsiyettir. Her zaman gülümsemeyi ve güldürmeyi kendine görev edinmiştir.

Yorum Gönder

Mesaj At
1
Close chat
Merhabalar; Bizleri Ziyaret Ettiğiniz İçin Teşekkürler. Hemen Bizlere Mesaj gönderebilirsiniz.

Başlat

Ücretsiz Oyun Serverı Kazanmak Ister misin ?
Hemen Çekilişe Katıl Profesyonel Oyun Serverı Kazan !!!
NOT: Kazandığınızda Oyun Server Bilgileri E-mail Adresinize Gönderilecektir.